Szkołę prowadzi
Powiat Mikołowski
znajdź nas na
Facebooku
dodane 25 styczeń 2013r., godz.: 15:20 przez Administrator

Klub Europejczyka Wydrukuj

 HISTORIA DZIAŁALNOŚCI KLUBU MŁODEGO

EUROPEJCZYKA, CZYLI NASZE DZIAŁANIA W SZKOLE

I POZA MURAMI SZKOŁY W LATACH 2000 – 2010.

 

1. Corocznie organizujemy olimpiady i konkursy na szczeblu szkolnym:

Olimpiadę Wiedzy o Unii Europejskiej,

Olimpiadę Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,

Konkursy Wiedzy o Unii Europejskiej (m.in. „Wygraj Brukselę”, „Zdobądź

Parlament Europejski”).

W związku z przygotowywaniem uczniów do w/w olimpiad i konkursów warto pochwalić się sukcesami:

 W czerwcu 2005 r. uczeń Liceum Ogólnokształcącego Mateusz Bańka został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

 Wygraj Brukselę” (opiekunem ucznia była Alicja Janiszewska).

 W związku z tym w październiku 2005 r. uczestniczył on w wycieczce grupy młodzieży z naszego województwa do Brukseli. Wyjazd organizowany był przez Śląski Związek Gmin i Powiatów.

 W październiku 2007 r. zespół w składzie: Jolanta Ciućko, Mariusz, Juraszek, Sebastian Petrus i Artur Skawiński zajął II miejsce w konkursie „Zdobądź Parlament Europejski” (opiekunkami zespołu były Mirella  Orzoł i Barbara Sładek).

W związku z tym w listopadzie 2007 r. uczestniczyli oni wraz z jedną z opiekunek w wycieczce grupy młodzieży z naszego województwa do Brukseli.

Wyjazd organizowany był przez Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego –Jana Olbrychta.

 

2. Zajmujemy się również szerzeniem wiedzy na temat Unii Europejskiej wśród najmłodszych. Odwiedziliśmy kilka razy przedszkolaków, aby przeprowadzić dla nich Lekcje Edukacji Europejskiej. Oto przykłady tej  działalności:

W grudniu 2003 r. młodzież Klubu Młodego Europejczyka zorganizowała w przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Ornontowicach Dzień Unii Europejskiej. Członkowie Klubu w zabawny sposób przedstawili wtedy  przedszkolakom 15 krajów Unii Europejskiej.

Dwukrotnie młodzież Klubu zorganizowała w Przedszkolu nr 3 w Łaziskach Górnych zabawę karnawałową pod hasłem:

 • „Czy znasz państwa Unii Europejskiej?” – luty 2007;

 • „Czym jest Unia Europejska?” – luty 2009 r.

3. W trakcie całej działalności Klubu młodzież organizowała na terenie naszej szkoły debaty dotyczące Unii Europejskiej i uczestniczyła w podobnych debatach poza murami naszej szkoły. Były to m.in. debaty na  temat:

 • „Czy Polska powinna być członkiem Unii? – zalety i wady wejścia Polski do UE” (czerwiec 2002 r.) – organizacja własna;

 • „Europo, daj się lubić(czerwiec 2006 r.) – konkurs powiatowy zorganizowany przez Zespół Szkół im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych, w którym reprezentacja naszego Klubu zajęła IV miejsce.

 4. Tradycją stały się również organizowane przez Klub we współpracy z Samorządem Uczniowskim ZSP w Ornontowicach obchody Świąt Bożego Narodzenia. Już od trzech lat przeprowadzamy międzyklasowy konkurs świąteczny pt. „Tradycje Świąteczne w państwach Unii Europejskiej”.

 

 Jeżeli jesteś uczniem naszej szkoły, zainteresowały Cię opisane sukcesyi działania naszego Klubu i chciałbyś się do nas przyłączyć – zgłoś się do opiekunek Klubu, a może i Ty na zawsze zapiszesz się na kartach naszej Kroniki  internetowej?!?

 

Czekamy na Ciebie!!!

 

 

 

Inne artykuły w tym dziale:

Pracodawcy i Partnerzy Poniżej przedstawiamy spis pracodawców i partnerów, współpracujących ze szkołą. Pracodawcy:  1.     Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. KWK \"Budryk\"43-178 Ornontowiceul. Zamkowa 10 www.jsw.pl 2.     Restauracja Hotel Biały Dom Paniówki - Chudów ul czytaj dalej...
Pracownicy szkoły Dyrektor szkoły: mgr Teresa Stasik - Szyszka (zsp_tszyszka@onet.pl) Wicedyrektor: mgr inż. Ryszard Wystemp (zsp_rwystemp@onet.pl) Kierownik kształcenia praktycznego: mgr Damian Łyko (zsp_dlyko@onet.pl) PRZEDMIOTY OGÓLNOKSZTAŁCĄCE BIOLOGIA mgr Urszula Tanistra (urszula czytaj dalej...
Wymagania edukacyjne WYMAGANIA EDUKACYJNE Z POZOSTAŁYCH PRZEDMIOTÓW ZNAJDUJĄ SIĘ NA TABLICACH INFORMACYJNYCH W POSZCZEGÓLNYCH PRACOWNIACH czytaj dalej...
Zajęcia pozalekcyjne Wykaz zajęć pozalekcyjnych realizowanych w roku szkolnym 2018/2019. czytaj dalej...
 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
Wszelkie prawa do materiałów na tej stronie zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Fonet & pkwiecien.pl

Zanotowaliśmy już
2080624
odwiedzin!